Drużyna KIA Łowicka Łowicz 6:3 Kancelaria Bosz Centrum Bobrowniki
RC Design Victoria Bielawy 0:7 Renix Eko - Plast Łowicz
Fantazja Głowno 0:5 Chińska Tor - Rem Subiekt Haczykowscy Łowicz

relacja »

Aktualności

Warriorsi pokonani, SMS Dąbkowice mistrzem BLS 2015 !!!

• autor: realma179, 2015-07-27 23:14

W ostatnim meczu bielawskiej Ligi Szóstek SMS Dąbkowice pokonał Warriorsów Bielawy 6:2 i przypieczętował tym samym mistrzostwo. Na listę strzelców w zespole ,,seledynowych" wpisywali się: 2 Daniel Gałaj, Artur Pawełkowicz, Krystian Siatkowski, Michał Bryszewski i samobójcza.

Jeszcze przed weekendem wydawało się, że to właśnie po meczu SMS Dąbkowice vs Warriors Bielawy poznamy ostatecznego triumfatora rozgrywek. Jak wszyscy jednak doskonale wiemy, dzięki wcześniejszej wygranej ,,seledynowych" nad Cyganami i porażce Warriorsów z Pieczarką, mecz ten nie miał za dużej stawki i oba zespoły grały praktycznie o nic. Dąbkowiczanie już przed pojedynkiem z Warriorsami byli pewni mistrzostwa ligi, natomiast zespół z Bielaw bez względu na wynik meczu z SMS-em, rozgrywki zakończyłby na czwartym miejscu. Zespół z Dąbkowic nie zamierzał jednak odpuszczać, gdyż chciał na koniec bielawskiej Lidze Szóstek odnieść jeszcze jedno zwycięstwo, tak by nikt nie miał wątpliwości, kto w tym roku był najlepsza drużyną. Na potwierdzenie tych słów przemawia fakt, że na spotkanie z Warriorsami dojechali już Krystian Siatkowski i Patryk Wiśniewski, którzy byli nieobecni na wcześniejszym pojedynku z Cyganami.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i oba zespoły miały swoje sytuacji do strzelenia bramki. Pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gracze z Dąbkowic. W 6 minucie po dobrym podaniu Cezarego Olejnika w bardzo dogodnej sytuacji znalazł się Artur Pawełkowicz, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza z Bielaw i wyprowadził tym samym SMS na prowadzenie 1:0. W 11 minucie było już 2:0 dla ,,seledynowych". Daniel Gałaj popisał się długim podaniem z własnej połowy boiska, piłka trafiła do największej gwiazdy SMS-u - Krystiana Siatkowskiego, który wykorzystał bierną postawę Przemysława Walczaka, minął go i po chwili posłał piłkę do pustej bramki. Jeśli chodzi o zespół Warriorsów, to starał się on stwarzać dogodne sytuacji strzeleckie, jednak po żadnej z ich akcji w tej części meczu piłka ostatecznie nie znalazła drogi do bramki Jacka Milczarka. Warto nadmienić, że w zespole z Bielaw świetny mecz rozgrywał doświadczony Przemysław Grzegory, który był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie. W końcowej fazie pierwszej połowy SMS Dąbkowice zdołał strzelić trzecią bramkę. Tym razem po dobrym podaniu Daniela Gałaja na listę strzelców wpisał się nieoszlifowany jeszcze talent Michał Bryszewski. Wkrótce pierwsza część gry dobiegł końca. SMS Dąbkowice prowadził z Warriorsami Bielawy 3:0 i miał mecz pod pełną kontrolą.

Gracze z Dąbkowic prowadzili 3:0 i na drugą część gry wyszli pewni końcowego zwycięstwa. Na efekty takiego nastawienia nie trzeba było długo czekać. Najpierw nieporozumienie Jacka Milczarka z Cezarym Olejnikiem wykorzystał Mateusz Antczak, a chwilę później samobójcze trafienie odnotował Dawid Bryszewski i zrobiło się już tylko 3:2. Gracze z Dąbkowic musieli jeszcze trochę popracować, jeśli nie chcieli nieoczekiwanie stracić punktów i przegrać wygranego mecz. W 22 minucie dąbkowiczanie znów odskoczyli rywalom na dwie bramki. Tym razem piłkę w pole karne Warriorsów wstrzelił Krystian Siatkowski, a zawodnicy z Bielaw sami skierowali ją do własnej bramki. Chwilę później SMS podwyższył prowadzenie na 5:2. Dokładne zagranie Cezarego Olejnika na gola zamienił nieszablonowy Daniel Gałaj. Ten sam zawodnik ustalił wynik tego meczu. W 27 minucie napastnik Vagatu Domaniewice po raz kolejny pokonał Przemysława Walczaka, strzelając tym samym bramkę na 6:2. Warto nadmienić, iż asystę przy tym golu odnotował nie kto inny niż rewelacyjny Krystian Siatkowski. To trafienie wyraźnie załamało Warriorsów, którzy ze stykowego wyniku 2:3 znów przegrywali wysoko 2:6. W kolejnych minutach nie wydarzyło się już nic godnego odnotowania. Po chwili sędzia tego spotkania zagwizdał po raz ostatni. SMS Dąbkowice pokonał Warriorsów Bielawy 6:2 i udowodnił tym samym, że w pełni zasłużenie zwyciężył w całych rozgrywkach.

Był to ostatni mecz w tegorocznej edycji bielawskiej Ligi Szóstek. Po tym spotkaniu wszystkie drużyny udały się na wspólne zakończenie, na którym to odebrały pamiątkowe puchary, medale i statuetki. Według organizatorów najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany Wojciech Lewandowski (Pieczarka Waliszew, najlepszym bramkarzem Jacek Milczarek (SMS Dąbkowice), a najlepszym strzelcem Robert Liberski (PP OSP Chruślin) - 12 bramek.

Dodatkowo galeria zdjęć z wręczenia pucharów i zakończenia sezonu jest dostępna tutaj.

Już wkrótce na naszej stronie internetowej opublikujemy obszerny artykuł w którym to podsumujemy całe rozgrywki i wybierzemy ,,szóstkę sezonu".

Skład SMS-u:

Jacek Milczarek - Dawid Bodek, Dawid Bryszewski - Krystian Siatkowski, Cezary Olejnik - Daniel Gałaj.
Ławka rezerwowych: Patryk Wiśniewski, Artur Pawełkowicz i Michał Bryszewski.

Skład Warriorsów:

Przemysław Walczak - Konrad Wojciechowski - Kamil Kasiński, Przemysław Grzegory, Kamil Rybus - Mateusz Antczak.
Ławka rezerwowych: Piotr Kociak.

Bramki dla SMS-u:

2 - Daniel Gałaj (24' i 27').
1 - Artur Pawełkowicz (6'), Krystian Siatkowski (11'), Michał Bryszewski (13') i samobójcza (22').

Asysty SMS-u:

2 - Cezary Olejnik, Daniel Gałaj i Krystian Siatkowski.

Bramki dla Warriorsów:

1 - Mateusz Antczak (18') i samobójcza - Dawid Bryszewski (20').