Drużyna KIA Łowicka Łowicz 6:3 Kancelaria Bosz Centrum Bobrowniki
RC Design Victoria Bielawy 0:7 Renix Eko - Plast Łowicz
Fantazja Głowno 0:5 Chińska Tor - Rem Subiekt Haczykowscy Łowicz

relacja »

Aktualności

Rozczarowanie po meczu z Bo-Dachem

• autor: realma179, 2015-11-23 19:49

W spotkaniu 1 kolejki KIA Open I ŁoLiF zespół SMS-u Dąbkowice po słabym meczu dość nieoczekiwanie przegrał z dobrze dysponowanym Bo-Dachem Grudze 2:5 (0:1). Bramki dla zespołu z Dąbkowic zdobywali Dawid Bodek i debiutujący w seledynowej koszulce - Przemysław Szubert.

W kadrze SMS-u na to spotkanie z różnych powodów nie znaleźli się Mateusz Dudka, Przemysław Wilk i Michał Bryszewski. Szczególnie nieobecność tego pierwszego była bardzo widoczna, gdyż gra dąbkowiczan w defensywie pozostawiała tego dnia wiele do życzenia. Warto zaznaczyć, że w szeregach Bo-Dachu wystąpili Patryk Wiśniewski i Mateusz Borowski, którzy jeszcze nie tak dawno grali w Dąbkowicach. Obaj zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobre strony i mięli spory udział w zwycięstwie swojej drużyny. Jeśli chodzi o SMS, to swój debiut zaliczył zarówno Kamil Szymajda, jak i Przemysław Szubert.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków SMS-u, który długo utrzymywał się przy piłce i praktycznie zamknął Bo-Dach na własnej połowie. Najlepszych sytuacji na objęcie prowadzenia nie potrafili wykorzystać jednak Krystian Siatkowski, który ominął już bramkarza lecz trafił piłką w obrońcę oraz Przemysław Szubert. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, i tak w 9 minucie po stracie piłki w środku przez Cezarego Olejnika, były gracz SMS-u Patryk Wiśniewski wyprowadził Bo-Dach na prowadzenie 1:0. W tej części gry zespół z Grudz bardzo mądrze się bronił i szukał swoich szans w kontratakach, jednak wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły schodziły na przerwę przy rezultacie 1:0.

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał nam się na dobre. W 12 minucie gracze z Grudz podwyższyli prowadzenie na 2:0. Mateusz Borowski urwał się Kamilowi Szymajdzie i wyszedł na czystą pozycję. Najpierw jego strzał obronił Jacek Milczarek, jednak przy dobitce był już bezradny i na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0. Dwie minuty później ,,seledynowi" strzelili kontaktową bramkę. Przemysław Szubert dobrze zagrał do Dawida Bodka, a ten pewnym strzałem pokonał Patryka Orła i zmniejszył tym samym prowadzenie Bo-Dachu. Mecz się otworzył, sytuacji było jak na lekarstwo i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po chwili podopieczni Leszka Boczka znów prowadzili dwoma bramkami. Tym razem Michał Redzisz wygrał pojedynek biegowy z Dawidem Bodkiem i płaskim strzałem pokonał Kamila Krawczyka. W 16 minucie popis swoich nieprzeciętnych umiejętności zademonstrował Przemysław Szubert, który po podaniu Krystiana Siatkowskiego pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki. W tym momencie gracze z Grudz znów prowadzili zaledwie jedną bramką i kibice SMS-u mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny rezultat. Kilka sekund później tą nadzieję już jednak stracili, fantastyczna dwójkowa akcja Kruk-Borowski zakończyła się golem tego pierwszego, 4:2 dla Bo-Dachu. W końcówce spotkania zespół z Dąbkowic postanowił wycofać bramkarza i postawić tym samym wszystko na jedną kartę, jednak zrobił to tak nieudolnie, że sędzia zagwizdał rzut wolny dla graczy z Grudz, gdyż ,,seledynowi" wymienili z bramkarzem dwa podania w jednej akcji na swojej połowie. Do piłki podszedł Michał Redzisz, który fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę ustanowił wynik tego spotkania na 5:2. Po chwili zabrzmiała końcowa syrena i pierwsza porażka SMS-u stała się faktem. Z przebiegu gry mecz był dość wyrównany, jednak gracze z Grudz byli tego dnia skuteczniejsi i bezlitośnie wykorzystywali dziecinne błędy SMS-u w obronie.

Już za tydzień w weekend odbędą się aż dwie kolejki KIA Open 1 ŁoLiF. Oba spotkania będą dla dąbkowiczan bardzo wymagające. W sobotę o 18.40 ,,seledynowi" zmierzą się z Chińską Prolux-BIS Haczykowscy Łowicz, natomiast w niedzielę, godzinę później, na SMS czekał będzie ubiegłoroczny wicemistrz Łowicz, zespól Novum Pędzące Imadła Łowicz.

Skład SMS-u:

Jacek Milczarek - Kamil Szymajda, Krystian Siatkowski, Adam Wlazło - Przemysław Szubert.
Ławka rezerwowych: Kamil Krawczyk, Mariusz Ciesielski, Oskar Lis, Dominik Łukawski, Cezary Olejnik i Dawid Bodek.

Skład Bo-Dachu:

Patryk Orzeł - Paweł Wojda, Patryk Wiśniewski, Karol Kruk - Michał Redzisz.
Ławka rezerwowych: Bartosz Skowronek, Mateusz Borowski i Leszek Boczek.

Bramki dla SMS-u:

1 - Dawid Bodek (14') i Przemysław Szubert (17').

Asysta SMS-u:

1 - Przemysław Szubert i Krystian Siatkowski.

Bramki dla Bo-Dach-u:

2 - Michał Redzisz (15' i 18').
1 - Patryk Wiśniewski (9'), Mateusz Borowski (12') i Karol Kruk (16').