Drużyna KIA Łowicka Łowicz 6:3 Kancelaria Bosz Centrum Bobrowniki
RC Design Victoria Bielawy 0:7 Renix Eko - Plast Łowicz
Fantazja Głowno 0:5 Chińska Tor - Rem Subiekt Haczykowscy Łowicz

relacja »

Aktualności

La Manita, 3 bramki Wina!

• autor: realma179, 2016-04-30 12:56

W meczu 4 kolejki V edycji łowickiej Ligi Orlika SMS Dąbkowice nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem niżej notowanej drużyny - Załoga Auto Strefa Łowicz i zwyciężył z zespołem z Łowicza aż 5:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się najlepszy na boisku Przemysław Imiołek.

Przed meczem SMS Dąbkowice vs Załoga Auto Strefa Łowicz mało kto wierzył, że dąbkowiczanie mogą tego dnia stracić jakąkolwiek bramkę, nie mówiąc już o punktach. Obrona drużyny kierowanej przez Jacka Milczarka wygląda najsolidniej w lidze. ,,Seledynowi" w czterech spotkaniach stracili zaledwie dwie bramki. Piątkowy rywal SMS-u przez wielu kibiców uważany jest za najsłabszą drużynę w całych rozgrywkach i mimo bardzo okrojonego składu, to SMS był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Zespół z Dąbkowic po raz kolejny w tym sezonie (już trzeci) zjawił się na orliku przy ulicy Grunwaldzkiej w Łowiczu bez zmieników, tak też nominalny bramkarz - Kamil Krawczyk, zmuszony był do założenia stroju ,,w pole". Wyjściowa szóstka ,,seledynowych" przedstawiała się tego dnia następująco: Jacek Milczarek, Patryk Wiśniewski, Przemysław Imiołek, Cezary Olejnik, Jakub Imiołek i Mateusz Borowski.

Już pierwsze minuty tego meczu potwierdziły, że niespodzianki raczej nie będzie. Dąbkowiczanie mieli ogromną przewagę, zamknęli rywali na własnej połowie i starali się konstruować składne akcje. Na pierwszą bramkę w tym meczu kibice musieli czekać do 4 minuty. Wtedy to po dwójkowej akcji Mateusza Borowskiego z Przemysławem Imiołkiem, ten drugi umieścił piłkę w pustej już bramce. Zespół z Łowicza kompletnie nie miał pomysłu na przedarcie się przez szczelną obronę SMS-u, a ich próby zdobycia bramki spokojnie moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki. Spora w tym zasługa Patryka Wiśniewskiego, który do spółki z Przemysławem Imiołkiem tworzyli barierę nie do przejścia. W 8 minucie było już 2:0 dla SMS-u. Tym razem piłkę w siatce umieścił Cezary Olejnik, a drugą asystę w tym meczu zanotował Mateusz Borowski. Dąbkowiczanie w tej części gry mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak orlik przy ulicy Grunwaldzkiej w Łowiczu, delikatnie mówiąc nie sprzyja kombinacyjnej grze, przez co zawodnicy obu zespołów mieli spore problemy z płynnym operowaniem futbolówką. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem SMS-u Dąbkowice 2:0.

W drugiej części gry przewaga SMS-u była jeszcze większa. W 17 minucie zespół z Dąbkowic prowadził już trzema bramkami. Swojego drugiego dola w tym spotkaniu zdobył Przemysław Imiołek, a asystę przy tym trafieniu zanotował jego młodszy brat - Jakub. W tym momencie gracze Załogi doskonale wiedzieli już, że punktów tego dnia nie zdobędą i w ich grze wyraźnie można było zauważyć frustrację. Zawodnicy SMS-u Dąbkowice w końcowej fazie meczu chcąc zdobyć kolejne bramki podeszli zdecydowanie wyżej, przez co narazili się na kontrataki. Gracze Załogi Auto Strefa w tej części gry mieli co najmniej trzy okazje do zdobycia honorowej bramki, jednak za każdym razem Jacek Milczarek stawał na wysokości zadania. Wkrótce padał bramka na 4:0. Po raz kolejny dwójkową akcję braci Imiołków, skutecznym strzałem sfinalizował ,,Wino". W ostatniej minucie spotkania wynik meczu na 5:0 ustalił Jakub Imiołek. Rezultat tego pojedynku mógł być zdecydowanie wyższy, lecz w niektórych sytuacjach graczom SMS-u brakowało skutecznego wykończenia. Wkrótce sędzia tego meczu zagwizdał po raz ostatni. SMS Dąbkowice pokonał Załogę Auto Strefa Łowicz 5:0 i zwyciężył tym samym czwarty mecz z rzędu.

Po tej serii gier w górnej części tabeli właściwie nic się nie zmieniło. Nadal komplet punktów mają dwie ekipy: Chińska Eko-Plast Haczykowscy Łowicz i SMS Dąbkowice. Zespół Mariusza Więcka i Bartłomieja Tkacza przewodzi w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramek. Tuż za plecami prowadzącej dwójki, z dorobkiem 9 oczek plasuję się nieobliczalna ekipa Zetki Łowicz, która jeśli tylko zbierze pełny skład, jest w stanie zwyciężyć praktycznie z każdym. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 przez SMS-em jeden z trudniejszych testów, jakie czekać będą na ,,seledynowych" w tych rozgrywkach. Rywalem dąbkowiczan będzie drużyna Novum Łowicz, w której to zdecydowana większość zawodników broni barw jednej z najlepszych drużyn Skierniewickiej Klasy Okręgowej - Olimpii Chąśno. Przed meczem ciężko wskazać faworyta tej rywalizacji i wydaje się, że spore znaczenie będzie miał fakt, jakimi graczami tego dnia będą dysponować oba zespoły. Niewątpliwie spotkanie SMS-u Dąbkowice z Novum Łowicz, obok meczu Chińska vs Bo-Dach będzie najciekawszy starciem 5 kolejki ŁoLiO. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w piątek na orlik.

Skład SMS-u:

Jacek Milczarek - Patryk Wiśniewski, Przemysław Imiołek - Cezary Olejnik, Jakub Imiołek - Mateusz Borowski.
Ławka rezerwowych: Kamil Krawczyk.

Skład Załogi:

Ireneusz Placek - Piotr Kutkowski, Damian Zawadzki - Wiktor Antosik, Dawid Kędziora - Arkadiusz Grzywacz.
Ławka rezerwowych: Krzysztof Trępa.

Bramki dla SMS-u:

3 - Przemysław Imiołek (4', 17' i 18').
1 - Cezary Olejnik (8') i Jakub Imiołek (24').