Drużyna KIA Łowicka Łowicz 6:3 Kancelaria Bosz Centrum Bobrowniki
RC Design Victoria Bielawy 0:7 Renix Eko - Plast Łowicz
Fantazja Głowno 0:5 Chińska Tor - Rem Subiekt Haczykowscy Łowicz

relacja »

Aktualności

Bez zmian = bez punktów, Pędzące za mocne dla SMS-u!

• autor: realma179, 2017-01-16 10:41

W spotkaniu 7 kolejki KIA Open I ŁoLiF grający bez choćby jednego zawodnika na zmianę SMS Dąbkowice wysoko uległ drużynie Novum Pędzące Imadła Łowicz 2:7. Obie bramki dla ,,seledynowych" strzelił niezawodny Przemysław Imiołek, dla którego było to już trzecie i czwarte trafienie w rozgrywkach.

Tak dużych kłopotów kadrowych w Dąbkowicach nie było dawno. Kontuzje, choroby, sprawy zawodowe, sprawiły, że w końcówce sezonu ze składu ,,seledynowych" wyleciało aż siedmiu zawodników, którzy z powodzeniem mogliby reprezentować zespół (Szymon Kuciński, Przemysław Mrzygłód, Cezary Olejnik, Jakub Imiołek, Dominik Łukawski, Krystian Siatkowski i Damian Kostrzewa). Z pewnością w żadnym innym 1-ligowym zespole nie panuje tak duży ,,szpital". Mało tego, ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek inny zespół ŁoLiF, gdybyśmy mieli wyjąć z jego kadry aż siedmiu graczy. Mimo tych problemów SMS w sobotnie popołudnie zdołał zebrać 5-osobowy skład i wyszedł na parkiet w spotkaniu, którym przeciwnikiem był zespół Novum Pędzące Imadła Łowicz. Dla obu ekip było to piąty pojedynek w historii. W dotychczasowych meczach trzykrotnie górą byli podopieczni Piotra Gawlika, ostatni mecz wygrali jednak ,,seledynowi" (6:3 w półfinale Pucharu Burmistrza Łowicza 2016). SMS doskonale zdawał sobie sprawę, że o punkty tego dnia będzie bardzo ciężko, tym bardziej, że Pędzące dysponowały aż trzema graczami na zmianę, a w pierwszym składzie drużyny z Łowicza wybiegło aż trzech graczy, którzy na co dzień występują w 3-ligowym Pelikanie Łowicz (Krystian Mycka, Michał Adamczyk i Piotr Gawlik).

Początek meczu należał zdecydowanie do Pędzących. Zespół Piotra Gawlika wyszedł bardzo wysoko i nie pozwalał ,,seledynowym" na swobodne rozgrywanie piłki. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 3 minucie. Wtedy to, po ładnej, kombinacyjnej akcji piłkę w bramce Jacka Milczarka umieścił Damian Janik. Z czasem zespół z Dąbkowic zaczął coraz bardziej opadać z sił, czego nie można powiedzieć o Pędzących, którzy mądrze rotowali składem. Kolejna bramka w tym meczu padła w 5 minucie. Wtedy to sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Krystian Mycka i już wtedy było praktycznie po meczu. Grający bez zmian ,,seledynowi" nie mieli zbyt wielu argumentów, by przeciwstawić się tak silnej drużynie, jaką niewątpliwie są Pędzące Imadła. Kibice w tej części gry więcej bramek już nie oglądali, choć trzeba powiedzieć, że sytuacje miał jeden, jak i drugi zespół. Najlepszej okazji dla SMS-u nie wykorzystał Przemysław Imiołek, który po dobrym podaniu Patryka Wiśniewskiego zdecydował się na lobowanie Rafała Bogusa i nieznacznie przestrzelił. Pierwsza część gry zakończyła się pewnym prowadzeniem Pędzących Imadeł 2:0.

Drugą część gry ,,seledynowi" rozpoczęli nieco lepiej niż pierwszą. W 11 minucie kontaktowego gola udało się strzelić Przemysławowi Imiołkowi i zrobiło się 1:2. Bramka ta wyraźnie podrażniła podopiecznych Piotra Gawlika, którzy w przeciągu kolejnych pięciu minut zdołali strzelić trzy bramki i zamknąć mecz. Do siatki zespołu z Dąbkowic trafiali Krystian Mycka (dwukrotnie) i Sebastian Zwierz. SMS oddychał już rękawami, jednak również miał swoje sytuacje. Co najmniej po dwie okazję, do zniwelowania strat mieli Patryk Wiśniewski i Przemysław Imiołek, jednak szczęście tego dnia wyraźnie nie leżało po stronie zespołu z Dąbkowic. W 18 minucie pojedynku po zagraniu Oskara Lisa swojego drugiego gola strzelił najlepszy w szeregach ,,seledynowych" Przemysław Imiołek i na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:5. W ostatniej minucie Pędzące Imadła wykorzystały dwie proste straty dąbkowiczan przy próbie wyprowadzenia piłki i zdołały strzelić jeszcze dwie bramki. Konkretnie uczynili to Krystian Mycka, dla którego było to już czwarte trafienie w tym meczu i kapitan Pelikana - Michał Adamczyk. Ostatecznie SMS Dąbkowice uległ Novum Pędzącym Imadłom Łowicz aż 2:7. Przypomnijmy, że obok drużyny Piotra Gawlika, dąbkowiczanie siedem goli tracili również z Chińską i Renixem.

Po tym spotkaniu ,,seledynowi" nie mięli zbyt wiele czasu do odpoczynku, gdyż już następnego dnia (w niedzielę) czekał ich kolejny pojedynek. Tym razem rywalem SMS-u miał być zespół Błękitnych Dmosin, czyli rywal z gatunku tych ,,w zasięgu".

Skład SMS-u:

Jacek Milczarek - Dominik Seliga, Oskar Lis, Patryk Wiśniewski - Przemysław Imiołek.
Ławka rezerwowych: Brak.

Skład Pędzących:

Rafał Bogus - Piotr Gawlik, Krystian Mycka, Michał Adamczyk - Roman Periżok.
Ławka rezerwowych: Patryk Brzozowski, Damien Janik i Sebastian Zwierz.

Bramki dla SMS-u:

2 - Przemysław Imiołek (11' i 18').

Bramki dla Pędzących:

4 - Krystian Mycka (5', 14', 16' i 20').
1 - Damian Janik (3'), Sebastian Zwierz (15') i Michał Adamczyk (20').

2017-01-14 SMS Dąbkowice 2:7 Novum Pędzące Imadła Łowicz relacja ›
2017-01-14 Chińska Haczykowscy Subiekt Łowicz 1:2 Renix Eko-Plast Łowicz relacja ›
2017-01-14 Drużyna KIA Łowicka Łowicz 6:2 Bo-Dach Grudze relacja ›

Tabela i strzelcy dostępni są w newsie podsumowującym 8 kolejkę.