Drużyna KIA Łowicka Łowicz 6:3 Kancelaria Bosz Centrum Bobrowniki
RC Design Victoria Bielawy 0:7 Renix Eko - Plast Łowicz
Fantazja Głowno 0:5 Chińska Tor - Rem Subiekt Haczykowscy Łowicz

relacja »

Aktualności

Seledynowi wypunktowali Błękitnych, są kolejne 3 punkty!

• autor: realma179, 2017-01-16 10:57

Po bardzo dobrym meczu SMS Dąbkowice pewnie pokonał Błękitnych Dmosin 3:0 (2:0) i zrobił tym samym duży krok w kierunku utrzymania się w KIA Open I ŁoLiF. Bramki dla zespołu z Dąbkowic zdobywali kolejno: Damian Kostrzewa, Patryk Wiśniewski i Dominik Seliga.

Zarówno dla SMS-u Dąbkowice, jak i dla Błękitnych Dmosin był to mecz z gatunku tych ,,za 6 punktów". Oba zespoły nie są pewne swojego bytu w KIA Open I ŁoLiF i ich głównym celem jest utrzymanie się w lidze. Dąbkowiczanie z zespołem z Dmosina w swojej historii mierzyli się tylko raz. Miało to miejsce w ubiegłej kampanii KIA Open I ŁoLiF. Wtedy to po dość wyrównanym meczu ostatecznie górą byli Błękitni, którzy zwyciężyli 2:0. Tym razem ,,seledynowi" liczyli na rewanż i mając na ławce rezerwowych dwóch zmienników (podobnie jak zespół z Dmosina), nie stali wcale na straconej pozycji. W porównaniu do meczu z Pędzącymi, który miał miejsce dzień wcześniej, do składu SMS-u wrócili Damian Kostrzewa i Krystian Siatkowski. Warto w tym miejscu napisać, iż Przemysław Imiołek przyjechał na mecz mimo blisko 39-stopniowej gorączce. Podobnie wyglądała sytuacja z Damianem Kostrzewą, który dopiero co zakończył walkę z chorobą. Mecz SMS Dąbkowice vs Błękitni Dmosin rozpoczął się punktualnie o godzinie 18.00 i bardzo ciężko wskazać było faworyta.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Obie ekipy długo wzajemnie się badały i klarownych okazji w pierwszych minutach za dużo nie było. Dąbkowiczanie grali bardzo solidnie w obronie i nie pozwalali Błękitnym na zbyt wiele. Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce w 5 minucie. Wtedy to Przemysław Imiołek zagrał do Krystiana Siatkowskiego, a ten z kilku metrów trafił w bramkarza i skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Z biegiem czasu dłużej przy piłce zaczął utrzymywać się zespół z Dmosina, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało. W 6 minucie jeden z graczy Błękitnych trafił piłka w słupek i zawodnicy biegający w seledynowych koszulkach mogli odetchnąć z ulgą. W końcu nadeszła 9 minuta i w sektorze, w którym zasiadali fani SMS-u wybuchła euforia. Oskar Lis z rzutu z autu szybko zagrał do Damiana Kostrzewy, ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i po dość pechowej interwencji bramkarza, ta po chwili wylądowała w siatce. Gdy wydawało się, że obie drużyny na przerwę schodzić będą przy wyniku 1:0, SMS zadał kolejny cios. Tym razem bardzo dobrym podaniem popisał się grający świetne zawody Krystian Siatkowski, a w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Wiśniewski, który pewnym uderzeniem w samo okienko wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Po chwili pierwsza połowa dobiegła końca. SMS Dąbkowice prowadził z Błękitnymi Dmosin 2:0.

Od początku drugiej połowy zespół z Dmosina postanowił odważniej zaatakować. Błękitni nie mieli jednak swojego dnia, a obrona SMS-u grała bardzo skutecznie. Wkrótce zamiast oczekiwanej bramki na 2:1, padł gol na 3:0. Dominik Seliga dostał dobre podanie od Przemysława Imiołka, po chwili w dziecinny sposób przełożył obrońcę Błękitnych i precyzyjnym strzałem strzelił swoją debiutancką bramkę w seledynowej koszulce. Gracze z Dmosina nie zamierzali się jednak poddawać i grali do końca. Świetne zawody w bramce SMS-u rozgrywał jednak Jacek Milczarek, który tego dnia był praktycznie nie do pokonania i kilkukrotnie świetnymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą gola. ,,Seledynowi" nie zamierzali się jednak cały czas bronić i szukali szans na zdobycie kolejnych bramek. Dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystali między innymi Oskar Lis i Krystian Siatkowski. Błękitni już na 5 minut przed końcem meczu zdecydowali się wycofać bramkarza, jednak obrona SMS-u kierowana przez Przemysława Imiołka skutecznie się przesuwała i nie pozwalała tym samym na zbyt wiele. W końcówce meczu swoje sytuacje mieli jedni, jak i drudzy, lecz wynik nie uległ już zmianie. Wkrótce zabrzmiała końcowa syrena. SMS Dąbkowie w 8 kolejce KIA Open I ŁoLiF pewnie pokonał Błękitnych Dmosin 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu SMS Dąbkowice dopisał sobie kolejne 3 punkty i w ligowej tabeli przeskoczył właśnie zespół z Dmosina (lepszy bilans meczu bezpośredniego). Ciekawostkę stanowi fakt, iż zespół z Dąbkowic jako jedyny w tym sezonie KIA Open I ŁoLiF potrafił zachować czyste konto, żadnej innej drużynie ta sztuka jeszcze się nie udała. Na tę chwilę ,,seledynowi" zgromadzili na swoim koncie 6 oczek i zajmują bezpieczne 7 miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że do II ŁoLiF spadną dwa najsłabsze zespoły KIA Open I ŁoLiF (na chwilę obecną są to Bo-Dach Grudze i Zatorze Zu-An Dach-Lux Łowicz). Zarówno jedni, jak i drudzy nie mają na swoim koncie żadnych punktów. Zwycięstwo SMS-u cieszy, jednak nie daje ono jeszcze pewnego utrzymania. Już w najbliższą sobotę o godzinie 16.30 zespół z Dąbkowic zmierzy się właśnie z drużyną Zatorza. Zespół Pawła Kutkowskiego stoi pod ścianą i jeśli nie pokona w sobotę ,,seledynowych" to najprawdopodobniej straci szanse na utrzymanie. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie, na które już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.