BTW Pizzeria Filip Łowicz   SMS Dąbkowice
Orlik na Zatorzu

2013-10-04, 17:40

Czas spotkania: 30 min.

Zespół SMS-u Dąbkowice w spotkaniu 5 kolejki łowickiej Ligi Orlika po bardzo słabym meczu przegrał z młodą drużyną BTW Pizzeria Filip Łowicz 1:4. Honorowego gola dla zespołu z Dąbkowic po podaniu Przemysława Imiołka zdobył Dawid Bodek.

SMS Dąbkowice przegrał z zespołem BTW Pizzeria Filip Łowicz 1:4. Ekipa z Dąbkowic dysponowała tego dnia licznym składem. W końcu do gry wrócili Przemysław Imiołek i Jakub Łazęcki, którzy zaleczyli już swoje kontuzje. Wśród nieobecnych niewątpliwie najbardziej było widać brak kapitana Patryk Wiśniewskiego. Oprócz ,,Wiśni" w tym spotkaniu trener nie mógł również skorzystać z usług Mateusza Borowskiego, Michała Sikory i Michała Lisa, który doznał kontuzji, a ta może na dłużej wyeliminuje do z gry w Lidze Orlika.

Mecz ten rozpoczął się fatalnie dla SMS-u, gdyż już w początkowych minutach po błędzie Patryka Bryszewskiego, który nie potrafił wybić piłki spadającej mu prosto na głowę dał rywalom znakomitą okazję do strzelenia bramki z czego gracze z Łowicza bezlitośnie skorzystali. Chwilę później było już 2:0 dla drużyny BTW Pizzeria Filip Łowicz. Jeden z graczy z Łowicza wykorzystując lukę w murze zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Zespół z Dąbkowic natomiast nie miał kompletnie żadnego pomysłu na dobrze zorganizowaną tego dnia obronę gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:2 dla graczy z Łowicza.

Drugie 15 minut wyglądało podobnie jak pierwsze. SMS Dąbkowice może i grał piłką, ale nic z tego nie wynikało. Natomiast drużyna BTW Pizzeria Filip dobrze się broniła i wyprowadzała groźne kontrataki. Wkrótce z 0:2 po dwóch błędach w obronie zrobiło się 0:4 i zespół SMS-u stracił już nadzieję, że w tym meczu można jeszcze cokolwiek ugrać. Warto odnotować, że bardzo słaby mecz rozgrywał Patryk Bryszewski, który wielokrotnie mógł się lepiej zachować. Na pocieszenie przyszła bramka z 30 minuty, kiedy to dobre podanie Przemysława Imiołka na gola zamienił Dawid Bodek.

Za nami pierwsza runda spotkań, a przed nami rewanże. Po pierwszej serii meczów nasz zespół znajduje się na samym dnie tabeli, jednak nikt się nie załamuje i miejmy nadzieję, że SMS Dąbkowice stać jeszcze na skończenie Ligi Orlika na chociażby 4 pozycji, a przy odrobinie szczęścia można powalczyć również o podium.

Skład SMS-u:

Milczarek Jacek- Wielec Sebastian, Łazęcki Jakub- Bryszewski Patryk, Olejnik Cezary- Imiołek Przemysław..

Ławka rezerwowych: Ciesielski Mariusz, Bodek Dawid, Łukawski Dominik.