Merc-OSP Karsznice   SMS Dąbkowice
Hala OSiR nr.1 w Łowiczu

2014-12-14, 18:30

Czas spotkania: 24 min.

SMS Dąbkowice doznał pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach II łowickiej Ligi Futsalu. Pogromcom dąbkowiczan okazał się zespół Merc-OSP Karsznice, który wygrał wysoko 7:4 (5:0). Trzy bramki dla SMS-u zdobył Dominik Łukawski, jedno trafienie dołożył natomiast Mateusz Dudka.

SMS Dąbkowice dysponował tego dnia optymalnym składem w szeregach którego zabrakło jedynie Sebastiana Wielce, Dawida Bodka i Przemysława Wilka. Z drobnymi urazami zmagali się natomiast Patryk Wiśniewski i Mateusz Borowski, jednak obaj zadeklarowali swoją gotowość na ten mecz i byli do dyspozycji trenera. Jeśli chodzi o ekipę z Karsznic to była ona wzmocniona Sebastianem Sołtysiakiem, którego brakowało na poprzednich meczach tej ekipy. Poza tym nasz rywal, nie licząc absencji Rafała Sołtysiaka również dysponował optymalnym składem. W zespole Merc-OSP Karsznice grają nieźli zawodnicy, między innymi tacy jak: Kamil Koza (niegdyś zawodnik wówczas II-ligowego Pelikana Łowicz), Sebastian Witkowski (podstawowy zawodnik Olimpii Chąśno) czy wspomniany Sebastian Sołtysiak, który jeszcze rok temu był blisko gry w IV-ligowym Orle Nieborów.  Spotkanie to rozpoczęło się o godzinie 18.40, a więc z kilkuminutowym opóźnieniem.

Pierwsza połowa to zdecydowanie najgorsza część gry w wykonaniu SMS-u, może i nawet w całej historii. Gracze z Karsznic kompletnie zdominowali ekipę z Dąbkowic, a SMS-u oprócz dwóch dość groźnych strzałów Adama Wlazło i sytuacji sam na sam Mateusza Dudki nie było stać na nic więcej. Dąbkowiczanie zagrali katastrofalnie w defensywie, tracąc piłki, których nie mieli prawa stracić. Błędy mnożyły się na potęgę, żółtą kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym, został upomniany bramkarz SMS-u Kamil Krawczyk, a rywale bezlitośnie wykorzystali ten stały fragment. Po dwóch trafieniach Sebastiana Sołtysiaka i jednej bramce Sebastiana Witkowskiego, Dariusza Reczulskiego i Przemysława Burego Merc-OSP prowadził 5:0 i większość kibiców zgromadzonych na trybunach była w szoku, a warto dodać, że wynik ten mógł być jeszcze wyższy. SMS-owi nic nie wychodziło, gra kompletnie się nie kleiła i dotychczasowy lider tabeli na przerwę schodził z pięciobramkową stratą.

Drugie 12 minut w wykonaniu dąbkowiczan było już nieco lepsze. Merc-OSP mając świetny rezultat nie musiał już za wszelką cenę atakować i postanowił zagrać z tyłu, broniąc korzystnego rezultatu. W 16 minucie po podaniu Mateusza Borowskiego kontaktową bramkę zdobył Mateusz Dudka. Jednak wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę, że jest już znacznie za późno na odrabianie tak dużych strat. SMS nie zamierzał jednak wcale odpuszczać i do końca starał się walczyć o jak najkorzystniejszy wynik. W 19 minucie kolejne trafienie dla karszniczan zdobył Przemysław Bury. Wtedy na tablicy wyników widniał rezultat 6:1. W dwóch ostatnich minutach meczu działo się bardzo dużo. Klasycznym hat-trickiem popisał się Dominik Łukawski, a asysty przy jego bramkach notowali: 2 Mateusz Dudka i Mateusz Borowski. SMS doszedł rywala na 6:4, jednak do końca spotkania pozostały już tylko sekundy i wszyscy wiedzieli, że dąbkowiczanie nie zdołają tego meczu nawet już zremisować. W ostatnich sekundach zespół z Karsznic skontrował bardzo ofensywnie grający wówczas SMS i ustalił wynik tego meczu na 7:4. Bramkę zdobył Przemysław Bury, strzelając tym samym hat-tricka. Warto zaznaczyć, że był to bardzo dobry występ napastnika Olimpii Chąśno. SMS Dąbkowice co prawda drugą część gry wygrał 4:2, jednak pierwszą przegrał aż 0:5 i cały mecz w konsekwencji 4:7. Może gdyby pierwsza odsłona była w wykonaniu dąbkowiczan taka sama jak druga, to wynik byłby korzystniejszy ? O tym się już jednak nie przekonamy i do Dąbkowic nie przyjechał ostatecznie nawet punkt.

Przez tą porażkę zespół z Dąbkowic spadł na 5 miejsce w ligowej tabeli. Już za tydzień SMS Dąbkowice rozegra swój ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Rywalem podopiecznych Dawida Bodka będzie Laktoza Łyszkowice, a więc szykuje się kolejny mecz derbowy, na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. Początek tego starcia zaplanowany jest na godzinę 16.30 na hali OSiR nr.1 w Łowiczu.

Skład SMS-u:

Krawczyk Kamil- Łukawski Dominik, Dudka Mateusz, Wlazło Adam- Borowski Mateusz.
Ławka rezerwowych: Milczarek Jacek, Wiśniewski Patryk, Bodek Dawid, Lis Oskar, Ciesielski Mariusz i Olejnik Cezary.