Grube Lolki   SMS Dąbkowice
Hala w Bielawach

2016-01-24, 15:20

Czas spotkania: 30 min.

Po raz trzeci w rozgrywkach ,,seledynowi" zaaplikowali rywalom 13 bramek. Tym razem wielokrotnie do swojej bramki sięgać musiał bramkarz Grubych Lolek, którego to zespół uległ SMS-owi Dąbkowice 4:13. Najwięcej bramek dla zespołu z Dąbkowi strzelił Michał Redzisz.

Przed tym meczem przez zawodników z Dąbkowic przechodziła prawdziwa złość. Godzinę wcześniej w głupi sposób stracili oni 3 punkty w meczu z Mandarynkami i chcieli się jak najszybciej zrehabilitować. W zespole z Dąbkowic w porównaniu z poprzednim meczem zabrakło jedynie Damiana Kostrzewy. Grube Lolki to drużyna składający się głównie z zawodników grających w B-klasowym Sokole Popów, więc nie trzeba było być prorokiem, by stwierdzić, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku są dąbkowiczanie.

Od początku tego pojedynku stało się jasne, że niespodzianki nie będzie. Różnica w potencjale poszczególnych zawodników była tak ogromna, że gracze z Dąbkowic cieszyli się grą i kompletnie dominowali na boisku. Do przerwy sędzia tego pojedynku zanotował 7 trafień graczy biegających w seledynowych strojach. Na listę strzelców wpisywali się wówczas: Jakub Imiołek (trzykrotnie), Krystian Siatkowski (dwukrotnie) i Michał Redzisz (dwukrotnie). Jeśli chodzi zaś o drużynę Grubych Lolek, to w tej odsłonie praktycznie ani razu poważnie nie zagrozili oni bramce strzeżonej przez Jacka Milczarka. Do przerwy SMS Dąbkowice prowadził z Grubymi Lolkami 7:0.

W drugich 15 minutach w szeregi SMS-u wpadł chaos. Gracze z Dąbkowic mając pewne zwycięstwo często atakowali całym zespołem, narażając się tym samym na liczne kontrataki rywali. Zawodnicy z Popowa w tej części gry zdołali aż 4-krotnie pokonać Jacka Milczarka, jednak wszystkie te trafienia miały miejsca w samej końcówce meczu. Trzykrotnie zrobił to Sebastian Kubiak, natomiast czwarta bramka była dziełem Daniela Algierskiego. Gdybyśmy mieli napisać coś o SMS-ie, to było to pierwsze spotkanie w rozgrywkach, w którym zespół ten zdobył więcej bramek w pierwszej połowie niż w drugiej. W tej części gry gracze z Dąbkowic zdołali strzelić ,,zaledwie" sześć bramek. Dwa gole dołożył Michał Redzisz, a po jednym trafieniu dołożyli: Krystian Siatkowski, Patryk Pomianowski, Dawid Bodek i bramkarz Jacek Milczarek. Wkrótce mecz ten dobiegł końca. SMS Dąbkowice zasłużenie pokonał rywala 13:4 i zdobył tym samym pewne 3 punkty. Warto wspomnieć, że wygrana w tym meczu była setnym zwycięstwem w historii SMS-u Dąbkowice. Pełna klasyfikacja wszystkich spotkań dostępna jest tutaj.

Po tej kolejce w ligowej tabeli zrobiło się bardzo ciekawie. Dość niespodziewanie na pierwszym miejscu plasuje się Pieczarka Waliszew, która obok Warriorsów Bielawy zgromadziła jak na razie komplet punktów. Prowadząca dwójka musi mieć się jednak na baczności, gdyż zarówno Mandarynki, SMS Dąbkowice, jak i Kominiarze Łowicz nadal pozostają w grze o mistrzostwo ligi. Teraz czeka nas jednak aż dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, a kolejne spotkania, tym razem 5 kolejki, odbędą się dopiero 13 lutego. W tej serii gier odbędzie się kolejny szlagier, i kolejny z udziałem SMS-u. Tym razem zespół z Dąbkowic zmierzy swoje siły z Kominiarzami Łowicz, którzy również nie ukrywają, iż chcieliby pokusić się o zdobycie tytułu. Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Skład SMS-u:

Jacek Milczarek - Jakub Imiołek, Patryk Pomianowski - Krystian Siatkowski, Michał Redzisz.
Ławka rezerwowych: Dawid Bodek, Cezary Olejnik i Michał Bryszewski.

Skład Grubych Lolek:

Daniel Algierski, Sebastian Kubiak, Miłosz Gibała, ?
Ławka rezerwowych: ?

Bramki dla SMS-u:

4 - Michał Redzisz (12', 14', 18' i 20').
3 - Jakub Imiołek (1', 4' i 10') i Krystian Siatkowski (7', 8' i 16').
1 - Patryk Pomianowski (28'), Dawid Bodek (29') i Jacek Milczarek (30').

Asysty SMS-u:

3 - Krystian Siatkowski.
2 - Michał Redzisz, Jakub Imiołek i Cezary Olejnik.